Tudorovci definitivně končí, iDNES.cz byl na natáčení posledních dílů

19. září 2009 v 14:14 | Maggie |  Tudorovci - ostatní
Článek u idnes.cz, za tip děkuju Monice. A Jonathan bude vycpaný, třikrát hurá! :D A jinak tam mají chybu, Joss Stone není americká, ale britská zpěvačka :-)

Dublin (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) - Tudorovci, příběh krále Jindřicha VIII. v seriálové podobě, kterému nikdo nevěštil dlouhé trvání, a z něhož se přesto stal cenami ověnčený divácký hit, už má za sebou tři série a nedávno vkročil do čtvrté. Poslední. Historickou látku totiž na rozdíl od příběhu z opuštěných ostrovů a ordinací nelze natahovat donekonečna.


"Ano, Jindřich VIII. ve čtvrté sérii Tudorovců zemře. Dalo by se samozřejmě pokračovat bez něj, ale nebylo by to ono," potvrdil iDNES.cz v rámci exkluzivní reportáže z natáčení seriálu jeho autor, scenárista a specialista na alžbětinskou historii Michael Hirst.

Přísně tajné

Irské studio Ardmore, kde vzniká přes sedmdesát procent seriálových scén, působilo v době mé návštěvy překvapivě opuštěně. Sem tam se odněkud vynořila telefonující postava v rytířském, nic však nenasvědčovalo tomu, že by se právě tady rodil projekt s rozpočtem 3,8 milionu dolarů na epizodu. Důvod? Američané pro to mají oblíbený termín Přísně tajné. Jako u každého ambiciózního projektu ani v případě Tudorovců nesmí uniknout do světa jediná neschválená fotografie. Žádné soukromé focení, žádné procházení se po areálu. Tají se kostýmy, rekvizity i konkrétní zápletky. Jak bude v posledních scénách vypadat Jindřich, ztvárňovaný subtilním Jonathanem Rhysem Meyersem? Tajemství. Kde se vlastně nachází Rhys Meyers? Tajemství. Informace, které mohou média získat k poslední sezoně Tudorovců, jsou producenty dávkovány s obezřetností hodnou tajných služeb. Novinářům nezbývá než si je poskládat jako puzzle.Na druhou stranu: mají z čeho. O Tudorovcích jim přicházejí vyprávět všichni, kdo jsou pro seriál klíčoví: Michael Hirst, jinak také autor historických velkofilmů o královně Alžbětě, čerstvý držitel Emmy a expert na renesanční šerosvit, kameraman Ousama Rawi. Dorazí i výtvarník scény, autorka kostýmů či "vzorek" Jindřichova harému, Jane Seymour alias rozverná Annabelle Wallis nebo zpěvačka Joss Stone, která je ve třetí sérii, vysílané od 4. září na HBO, královým novým objevem.

"Hraju ženu, o které Jindřich prohlásí, že je ošklivá a nechutná. Když mi tu roli nabídli, bylo mi skoro do breku, počítala jsem samozřejmě s rolí krásné královny," smála se v rozhovoru s iDNES.cz populární zpěvačka. Annabelle Wallis, která mu přihlížela, nevydržela a začala se zpěvačkou naoko hádat. Zatímco Joss je v seriálu jenom za "ošklivou Germánku", Annabelle hraje Jindřichovu (údajně jedinou) skutečnou lásku a to americkou zpěvačku dráždilo. "Nemáš co závidět, já jsem sice byla milovaná, ale milostnou scénu mi Michael Hirst nenapsal ani jednu," utěšovala ji Annabelle.

Vycpaný Jindřich

Všichni zúčastnění minimálně jednou v odpovědi použili větu: "Promiňte, ale to nesmíme prozradit." A všichni zároveň nakonec přece jenom něco řekli (a následně se vyděsili, jestli si nezadělali na průšvih).
Povedlo se tak dostat z nich například informaci, že starý a nemocný Jindřich VIII. bude i v podání Meyerse doopravdy tlustý. "Skutečný Jindřich byl sice mnohem silnější, v pase měl něco přes sto třicet centimetrů, čehož bychom u útlého Jonathana dosáhli těžko, ale korzet s vycpávkami dostane," nepotěšil fanynky pohledného herce kameraman Rawi. Ten se právě vrátil z natáčení scény, ve které se Jindřich rozkládá v důsledku pokročilého stadia syfilidy.
Na světlo světa se nakonec dostala i informace, že Jindřich v této řadě doopravdy zemře a žádné další pokračování se konat nebude. "Scenárista Michael Hirst je unavený, a není divu: nevím o nikom, kdo by dokázal psát čtyři řady seriálu úplně sám, tak jako on," prozradil další důvod konce seriálu producent Morgan O´Sullivan.

Virtuální král

Poté, co se před novináři vystřídalo bez nadsázky celé jádro seriálového štábu, přišel na řadu i sám "velký" Jonathan Rhys Meyers. Osoba, o které si člověk během dvou dnů v epicentru natáčení musel myslet, že snad ani neexistuje: tak moc byl nedostižitelný. "Soustředí se, hraje, není tady," tak zněly nejčastější omluvy organizátorů, když se po něm žurnalisté marně sháněli.
Provokatér a skandalista, který má na kontě spoustu drogových excesů, dorazil v okamžiku, kdy už ho téměř nikdo nečekal. Prošedivělý, důstojný, v honosném královském úboru. Působil nepřístupně, a když místo odpovědi zahřímal hlasem Jindřicha, rozklepala se kolena i jindy suverénnímu reportérovi z BBC. "Jak je možné, že k nám byl tak hrubý?" rozčilovala se po ani ne desetiminutovém sezení s držitelem několika prestižních cen včetně Emmy a Zlatého glóbu novinářka Laura ze Španělska. Fakt, že mluví hlasem, který nepatří jemu, ale Jindřichovi, vysvětlil podmračený herec tím, že se kvůli párminutovému rozhovoru nechce přestat soustředit. "Kdybych na vás začal mluvit takhle normálně (na chvíli skočí hlasem do civilu), nezahraju pak na place tak, jak bych chtěl. A to tedy riskovat nechci," vyštěkl Jonathan a v tu chvíli sklopilo hlavy i posledních pár odvážných. "Jonathan je svéráz: působí sebejistě, občas děsí, občas baví - záleží na náladě, kterou mívá hodně proměnlivou. Ve skutečnosti je ale velmi křehký a stydlivý. A taky skvěle zpívá," prozradila na něj zpěvačka Stone. Novinářům nezazpíval, ale ani se na něj za to nezlobili. Byli rádi, že jim vůbec něco odpověděl. Alter ego panovníka, kterému se přezdívá evropský Nero, zkrátka nemůže ochotně plnit přání.

Zdroj textu: idnes.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zipik zipik | Web | 19. září 2009 v 15:16 | Reagovat

Úžasný článek ... četla sem to bez dechu!! Jsem ráda že Jindra ztloustne a potupně zkoná, přesně tak jak zkonal ten prvý, opravdu z toho nechci žádné Horákovi ani Ordinaci. udrží si to tu kvalitu kterou to má. Snad se brzo dočkáme a něco pronikne na veřejnost i z fotek.
A ta poznámka Anabelle ta sedla, nejmilovanější maželka, a postelová scéna 00,nic xD

2 Miška - tvoje SBénko Miška - tvoje SBénko | Web | 20. září 2009 v 13:32 | Reagovat

Skvělej článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama