Říjen 2009

True Blood | icons 01

30. října 2009 v 7:00 | Maggie

Fotky ze seriálu 0.5

28. října 2009 v 17:29 | Maggie |  Tudorovci - fotky ze seriálu
Mimochodem, dnes jste mohli vidět Henryho Cavilla a Jamese Fraina ve filmu Hrabě Monte Cristo :-)


Avatary 01

28. října 2009 v 11:58 | Maggie |  Avatary
Taky máte tak rádi avatary? :-)Keira Knightley - The Edge Of Love photocall in Edinburgh

28. října 2009 v 11:53 | Maggie |  Keira Knightley
Už dlouho tady nebylo nic s Keirou. Fotky jsou z července minulého roku. Ona Keira má vždycky na sobě takové zvláštní oblečení, které by na někom jiném asi vypadalo hodně divně, ale jí to sluší :-)


O seriálu

27. října 2009 v 13:18 | Maggie
Konečně zase fungují obrázky, takže můžu přidávat :-)

Český název: Prvá krev

Rok: 2008-?

Žánr: Fantasy, drama, horor

Hrají: Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Tranmel, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Carrie Preston, Alexander Skarsgard, Nelsan Ellis, Jim Parrack, Deborah Ann Woll, Todd Lowe, Allan Hyde, Kristin Bauer, Anna Camp, Evan Rachel Wood,..

O seriálu: Tento seriál je založen na knižní sérii "The Southern Vampires Mysteries" od americké spisovatelky Charlaine Harris, která popisuje svět, jenž zná upíry díky syntetické krvi "TruBlood" vytvořenou japonskými vědci.

Setkáme se s barmankou Sookie Stackhouse (Anna Paquin), která ovládá telepatické schopnosti - ví, co si lidé myslí - a snaží se je udržet v tajnosti. Ji a jejího bratra Jasona (Ryan Kwanten) vychovala babička po náhlé ztrátě jejich rodičů. Jednou však do baru v malém městě v Louisianě, kde pracuje, přijde upír Bill Compton (Stephen Moyer) a Sookie se zamiluje.


Anne Boleyn and Henry Percy

23. října 2009 v 19:52 | Maggie |  Tudorovci - videa
Henryho Percyho asi nebudete znát, ale já ho maximálně zbožňuju :-) Video je z Anne of thousand days a pak je tam The Other Boleyn Girl a ke konci Tudorovci. Tam se bohužel Henrym nezabývali, mám podezření, že ho nahradili Thomasem Wyattem. Je škoda, že kromě TOBG, skoro nikde Henry a Anne nebyli (a v tomto filmu to s něma ještě celé překopali...).

btw. To by nemohli pro Henryho aspoň jednou najít nějaké sympatičtějšího herce? :-(


True Blood - Prelude

22. října 2009 v 20:00 | Maggie
Začínám mít True Blood ráda snad čím dál více :-)


Anne Boleyn (She can get it)

20. října 2009 v 17:07 | Maggie
Není to sice úplně můj oblíbený styl videí, ale tohle má něco do sebe :-)


Lidé spojení s rodem Tudor (1.část)

19. října 2009 v 13:00 | Maggie |  Tudorovci - ostatní
Do anket jsem napsala jména pár lidí, o kterých někteří, co viděli Tudorovce jenom na Nově nejspíš neví že existují. Abych vám to trochu usnadnila, stvořila jsem takový malý souhrn všech osob na které jsem si vzpomněla, včetně těch nejznámnějších. Kdybych nacpala všechny do jednoho článku, asi by to nikdo nečetl, tak to rozdělím na několik částí :-)

  • Jindřich VIII.: Jindřich byl králem Anglie a Irska od roku 1509 až do své smrti v roce 1547 Stal se známým nejen díky vytvoření anglikánské církve, ale také svými šesti manželkami.
  • Kateřina Aragonská: První manželka Jindřicha VIII. a matka královny Marie I. Jindřich VIII. se s ní na základě neplatnosti sňatku (předtím byla vdaná za jeho bratra) v roce 1532 rozvedl. Kateřina zemřela o čtyři roky později na otravu.
  • Anna Boleynová: Druhá manželka Jindřicha VIII. a matka královny Alžběty I. Byla jednou z hlavních přičin králova rozvodu s Kateřinou Aragonskou a anglické reformace. V roce 1536 byla popravena za cizoložství a velezradu, podle historiků jsou však tato obvinění nepravdivá.
  • Jana Seymourová: Třetí manželka Jindřicha VIII. a matka krále Edwarda VI. Zemřela krátce po porodu.

I need some help....

18. října 2009 v 13:16 | Maggie |  Moje kecy
Vím, že spousta lidí chválilo tento design, ale mně už přijde trochu okoukaný a potřebovala bych jednoduše řečeno změnu. Já ale designy dělat neumím, a holka, která pro mě udělala tento už na blogu nebyla více než měsíc, takže jaksi nepovažuju za pravděpodobné, že by se tam objevila, natož vyřídila objednávku designu. Proto se vás ptám, nevíte o někom, kdo umí dělat pěkné designy na přání? Obrázky mám vybrané, ty bych poslala, potřebovala bych jenom vybrat barvy a splácnout to dohromady....

The Other Boleyn Girl - trailer

16. října 2009 v 18:24 | Maggie
Abych pravdu řekla, ani nevím, proč to sem cpu. Ale ten trailer se mi líbí, je vlastně lepší, než celý film dohromady :-)


Venku prší. A sněží. A fouká vítr.

15. října 2009 v 16:15 | Maggie |  Moje kecy
Taky je u vás takové počasí? Já proti tomuhle nic nemám, jen by to nemuselo trvat tak dlouho. Vítr fouká opravdu pořádně a to toho ještě pět minut sněží, pět minut prší a tohle se střídá pořád. A já se vracím domů ze školy pokaždé zmrzlá na kost, protože jsem moc líná vytáhnout zimní oblečení :-) (pravda, taky nenacpu rifle do kozaček xD). Dnes ráno jsem vyšla ze dvěří a vítr mi někam odnesl deštník a málem mě zatlačil zpátky dovnitř :D Určitě to bylo nějaké znamení...

Jinak malé upozornění: V dnešním magazínu MF Dnes je šestistránkový článek o Tudorovcích! Já jsem z toho celá pryč, akorát je tam jenom malinká fotka Charlese a člověk by na to musel jít s lupou, aby se jím mohl pokochat :D

Rozhodla jsem se, že na tento blog přidám True Blood. Myslím, že už jste o tomto seriálu určitě slyšeli. Je to o upírech, je to samá krev, umělé zuby a lidé měnící se na zvířata. K tomu ještě úžasná atmosféra amerického jihu a upíři pijící syntetickou krev. Poslední dobou jsem si tento seriál strašně oblíbila, takže se můžete těšit na nové téma :-)

Anna Klévská

14. října 2009 v 15:58 | Maggie |  Anne of Cleves
Anna Klevská(1515 - 1557) byla druhá nejstarší dcera klévského vévody Jana III. a jeho manželky Marie Geldernské. Je známá především díky sňatku s anglickým králem Jindřichem VIII., čímž se stala první neměeckou královnou Anglie.

O Annině životě, před sňatkem s anglickým králemtoho nevíme mnoho. Vyrůstala se svou matkou a sestrami Amálii a Sibylou na zámku Berg. Annin otec Jan III. byl příznivcem Erasma Rotterdamského a umírněné reformace, stál tak na opačné straně než císař svaté říše římské a zbytek katolické Evropy.

Na malý neměecký knížecí dvůr nepronikly žádné novoty, neoblékali se podle italské módy, která byla v období renesance ve šlechtických kruzích běžná. A z téhož důvodu se Anně i jejím sestrám dostalo výchovy a vzdělání ve starém duchu s důrazem na ruční práce (šití a vyšivání), nikoli však na výuku jazyků, zpěvu či hry na hudební nástroj. V dětském věku byl pro Annu dohodnut sňatek s Františkem I. Lotrinským, který se však nikdy neuskutečnil. Po otcově smrti v únoru 1539 převzal panství jeho syn Vilém a pokračoval v otcově politice.

Když Jindřich VIII. spatřil svou budoucí manželku poprvé na vlastní oči, byl údajně velmi zklamán jejím vzhledem. Přesto se svatba roku 1540 uskutečnila. Už svatební noc však nedopadla dobře a k intimnímu vztahu mezi Jindřichem a Annou zřejmě nedošlo ani v dalších dnech. Po několika měsících Jindřich VIII. navrhl své ženě rozvod. Ta se nejprve psychicky zhroutila, ale pak rázně prohlásila, že rozvod by byl pro ni urážkou. Anna však byla rozumná žena a dobře si uvědomovala, že král nakonec prosadí své přání třeba i násilím. Byla si vědoma toho, jak dopadly v manželství s Jindřichem její dvě předchůdkyně Kateřina Aragonská a Anna Boleynová. Na rozvod přistoupila poté, co jí Jindřich VIII. nabídl jako odstupné pravidelný finanční příjem, dva paláce a služebnictvo. Manželství bylo po pouhých šesti měsících od uzavření sňatku rozvedeno a jako důvod byl uveden zřejmě pravdivý fakt, že nebylo nikdy naplněno. Anna získala vše, co jí Jindřich slíbil a mohla od této chvíle používat titul králova sestra. Anna žila nadále v Anglii a byla finančně dobře zajištěna.

Zdroj textu: wikipedia.cz

Vévodkyně (2008)

11. října 2009 v 12:41 | Maggie
Originální název: The Duchess

Rok: 2008

Žánr: Drama, historický

Režie: Saul Dibb

Hrají: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Dominic Cooper, Hayley Attwell,...

Obsah filmu: Podle velmi úspěšné biografické knihy historičky Amandy Foreman natočil režisér Saul Dibb film o jedné z nejkontroverznějších postav Anglie v 18. století, vévodkyni Georgianě z Devonshiru (Keira Knightley). Georgiana Cavendish z rodu Spencerů (příbuzná princezny Diany) byla na svou dobu velmi pokrokovou ženou, která se angažovala v politice, byla jednou z nejvlivnějších hostitelek své doby a často podléhala hazardu a milostným aférám. Vedla velmi extravagantní, rozmarný a promiskuitní život plný intrik. Romanticky laděný film dokumentuje její milostné zápletky, nadšení pro účast na tehdejší politické scéně a ne zrovna šťastné manželstí s vévodou z Devonshiru (Ralph Fiennes).

Fotky ze seriálu 0.4

9. října 2009 v 20:56 | Maggie |  Tudorovci - fotky ze seriálu
Čas na něco tudorovského...


Fan trailer na čtvrtou sérii

8. října 2009 v 18:51 | Maggie |  Tudorovci - videa
Moc hezky udělaný fan trailer ke čtvrté sérii. Natalie Portman tady má představovat Kitty Howardovou. Klipy jsou z filmu The Other Boleyn Girl, česky Králova přízeň (skvělá knížka a otřesný, ale opravdu neuvěřitelně nepovedený film) a samozřejmě z Tudorovců.

Jinak pod článkem je anketa o nejoblíbenější postavu z Tudorovců. Musela jsem to rozdělit na mužskou a ženskou část, abych se nemusela horko těžko rozhodovat mezi Charlesem a Annou :-)


Pokání (2007)

7. října 2009 v 18:27 | Maggie |  Pokání
Bezpochyby jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla.

Originální název: Atonement

Žánr: Drama, romantický, válečný

Režie: Joe Wright

Scénář: Ian McEwan (knižní předloha), Christopher Hampton

Hrají: Keira Knightley, James McAvoy, Romola Garai, Brenda Blethyn, Saoirse Ronan, Harriet Walter, Juno Temple, Anthony Minghella, Gina McKee, Jérémie Renier,...

Obsah filmu: Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec.

Text převzat z: csfd.cz


Keira Knightley - photoshoot 02

6. října 2009 v 18:39 | Maggie |  Keira Knightley
Další pěkné fotky Keiry, má moc zajímavé shooty, líbí se mi ty modré šaty na prvních fotkách.


Jana Seymourová

5. října 2009 v 18:27 | Maggie |  Jane Seymour
Jana Seymourová (1507/1508? - † 24.října 1537) byla třetí žena Jindřicha VIII. Tudora. Jana byla pátým dítětem sira Johna Seymoura, který měl určitý respekt na dvoře Jindřicha.

Mnoho o ní nevíme. U dvora byla jen krátký čas. Ke dvoru se dostala díky poměru s králem Jindřichem VIII. Ten ji osobně dovolil a de facto ke dvoru přivedl a přidal ji ke dvorním dámám královný Anny Boleynové. Ta Janu hodně podezřívala, dokonce prý začala kontrolovat královu komnatu pozdě večer. Bylo jí hodně divné, proč byla Jana přidána zrovná králem. Anna začala být JIndřichovi brzy nepohodlná, zvlášť po druhém potratu a v květnu 1536 byla popravena

20. května 1536 proběhly zásnuby Jany a Jindřicha a deset dní na to byli oddáni ve Whitehallu.

Jana byla plachá, mírná a poddajná. Měla plavé vlasy, velký nos. To vše ale napravil její původ od Edwarda III.

Jindřich Janu něžně miloval. Co ona cítila k němu, nevíme. Obdivovala ho a dokonale plnila úlohu královny, vášnivou lásku ale k němu necítila.