Leden 2010

I´m back!

30. ledna 2010 v 20:20 | Maggie |  Moje kecy
A chci zpátky na hory, protože to bylo jedním slovem úžasné :-) Mnohem lepší než lyák v sekundě, těžko říct proč, možná protože nás tam bylo méně, jsme starší, byli jsme dál od domova... :D Nevím co bych tady k tomu tak obecně řekla, jdu se rozepsat o každém dnu zvlášť:

Pondělí 25.1.
Vyjížděli jsme zhruba ve dvanáct hodin z centra Ostravy, předtím jsem si ještě hezky stihla rozříznout rukavici o hranu lyže. Cesta proběhla v celku normálně a v osm večer už jsme byli ve vesničce Pruggern, kde jsme měli ubytování. Měla jsem šíleně těžkou tašku, ale i tak se mi podařilo vybelhat se relativně rychle do toho kopce a s kamarádkami jsme ukořistily pokoj po třech s koupelnou, což neměl každý :-). Večer se nic závratného nestalo, byly jsme chvilku v pokoji u prváků a v deset byla večerka.

Úterý 26.1.
V osm ráno jsme se všichni sešli u snídaně a potom jsme za velkých zmatků nasedli do autobusu a odjeli do střediska Hauser Kibling. Počasí nic moc, sněžilo ale díkybohu nefoukalo. Byli jsme rozřazeni do skupinek, učitelé s náma dopoledne jezdili a pak to vzdali, protože jsme si všichni navzájem ujížděli :D Po obědě jsme stihly jednu jízdu a pak se kamarádce pokazilo něco ve vázání na snowboardu, takže tam seděla a a čekala na učitelku ať jí s tím pomůže. S lyžováním jsme skončili ve čtyři, v pět jsme byly na pokojích, v šest večeře. Celý večer opět u prváků, s výjimkou toho, když jsem šla do jídelny pro čaj a slyším naši vcelku upjatou učitelku jak se (nejspíš vinou nějakého alkoholu :D) směje jak blbá a vypráví něco ve smyslu ,,když mi bylo dvacet" :D. Zbytek večera radši nebudu moc komentovat, ale byla dost sranda :D

Středa 27.1.
Snídaně byla o něco dříve, díky tomu jsme také dříve vyjeli lyžovat, tentokrát to střediska Planai. Kamarádka si nechala spravit snowboard a šly jsme na sjezdovku. Nejdřívě jsme jezdily všechny tři po červené, kolem kabinkové lanovky, kde nás to za chvíli omrzelo, tak jsme si po obědě (který taky radši nebudu komentovat, protože u nás platí pravidlo ,,co kluk to magor" :D) jsme objevily úžasnou sjezdovku, které jsme se držely až do konce dne. V úterý byl v Planai závod a ve středu se to projevovalo tím, že každý Rakušan, se kterým jsme jely na lanovce měl pořebu o tom mluvit a ptát se, jestli jsme se tam byly podívat :D Večer opět super :-)

Čtvrtek 28.1.
Středisko Reiteralm. Mlha. Sníh. Zima. Ale večer úžasný :D

Pátek 29.1.
Ráno se probudila polovina lidí s pastou ve vlasech, my toho naštěstí byly ušetřeny, protože jsem se vzbudila když k nám vlezli :D Po tom jsme si navzájem vymyli pastu z hlavy jsme se sbalily a dvě holky z naší třídy, které musely vyklidit pokoj už ráno si k nám odnesly věci. Lyžovat jsme jeli opět do Planai a opět naprosto úžasné i se sluníčkem. Dolů jsme jeli už ve tři a potom jsme měli hodinu před večeří, kdy jsme se měli dobalit, osprchovat a to nás bylo na jednu koupelnu pět. Ostatní na tom ale nebyli o moc lépe, když jsem šla vyhodit plasty, tak se ze všech pokojů ozýval jekot a sprostá slova :D V šest večer jsme vyjeli, cesta opět probíhala v pohodě, spát se ale moc nedalo, protože se témř celý autobus zapojil do hry, která probíhala tak, že se všichni trumfovali v tom, kdo řekně větší nesmysl :D Domů jsme přijeli o půl druhé ráno, ve tři jsem už byla v posteli a v osm opět na nohou :-)

Celkově jsem si tento lyžák moc užila a těším se příští rok na sportovní kurz, hlavně doufám, že tam pojedou stejní lidi :-)


Juhú! :D

24. ledna 2010 v 18:34 | Maggie
Tak se s vámi loučím, zítra o půl dvanácté odjíždíme se třídou, a s prvákem na lýžák do Schladmingu. Neměla bych psát dlouhé výlevy o tom, jak se tam těším, vzhledem k tomu, že ještě nemám téměř nic sbaleno (ono se špatně balí, když u toho člověk kouká na Pýchu a předsudek :D).

Jinak v pátek se nám uzavřely známky, takže letos budou dvě trojky (matika a němčina), pět jedniček (dějepis, společenské vědy, biologie, výtvarka a tělocvik - i tam nám dávají známky :)) a zbytek jsou dvojky, přičemž z informatiky jsem mohla mít jedničku, ale když mi učitelka ve čvtrtek o půl páté učinila ,,lákavou" nabídku, že bych mohla mít jedničku, kdyby si mě v pátek vyzkoušela na jakékoliv učivo z celého pololetí, tak jsem řekla že si radši nechám tu dvojku :D

Tak se mějte hezky, přeju vám co možná nejlepší známky na vysvěčení nebo aspoň takové, se kterými budede spokojeni :-)


Pýcha a předsudek

23. ledna 2010 v 19:34 | Maggie |  Pýcha a předsudek
,, Všeobecně panuje skálopevné přesvědčení, že svobodný muž, který má slušné jmění, se neobejde bez ženušky. A přestěhuje-li se někam takovýto mladík, je tento názor tak zakořeněn v myslích sousedních rodin, že jej považují za právoplatné vlastnictví té které dcery ještě dříve, než mají možnost se obeznámit s jeho vlastními pocity nebo zásadami v tomto ohledu."Fotky ze seriálu 0.7

23. ledna 2010 v 12:31 | Maggie |  Tudorovci - fotky ze seriálu
Další tudorovské fotky, na víc nemám energii. A ty Anniny šaty na prvním a předposledním obrázku jsou něco dokonalého.. :-)


An Education (2009)

21. ledna 2010 v 17:59 | Maggie |  Viděla jsem
Film se zajímavým námětem, pěkným prostředím a výbornými herci, přesto mi tam něco chybělo. Myslím, že drama by se mělo člověka nějakým způsobem dotknout, donutit ho se zamyslet. Když to srovnám s Pokáním, u které jsem konec probrečela a další dvě hodiny byla naprosto mimo, je tohle opravdu slabota.

Režie: Lone Scherfig

Žánr: drama

Hrají: Carey Mulligan, Peter Skarsgaard, Domic Copper, Rosamund Pike, Emma Thompson, Sally Hawkins, Olivia Williams, Amanda Fairbank

O filmu: V Británii se píší raná šedesátá léta a středoškolská studentka Jenny (Carey Mulligan) přemýšlí o tom, zda jí její vynikající prospěch umožní dostat se na Oxford. Ani přísný otec (Alfred Molina) však netuší, že všechno může změnit seznámení s okouzlujícím, avšak poněkud tajemným mužem středního věku (Peter Sarsgaard), mužem, který jí ukáže úplně jiný svět. A náhle se zdá, že si Jenny namísto nudného studia může zvolit bezprostřední školu života.
Stylově laděný snímek s prvky konverzačního dramatu vznikl na motivy knižních pamětí britské novinářky Lynn Barberové, které pro filmový scénář adaptoval její krajan, spisovatel Nick Hornby.

Moje hodnocení: /5


Nestíhačka

19. ledna 2010 v 17:09 | Maggie |  Moje kecy
Chci se omluvit, že tady od soboty nic nepřibylo, ale vůbec nestíhám. V pondělí jsem psala test z němčiny, čtvrtetku z matiky, dnes to bylo ZSV, bilogie a referát do češtiny. Zítra ještě píšeme velký test z dějepisu a jsem zkoušená z chemie a pak mám svatý pokoj :-)

Zítra tady pravděpodobně žádný článek nebude, chystala jsem se psát o jednom filmu, co jsem viděla v pátek, ale to bude muset počkta až do čtvrtka, protože zítra jedu s mamkou koupit boty a hodlám si taky koupit Opatství Northanger, protože v pondělí odjíždím na lyžák, tak abych se z té osmihodinové cesty autobusem nezjančila :-)

Mějte se hezky, Maggie

P.S. Zítra dávají Vojnu a mír, juhú :D


JJ Feild (Henry Tilney)

16. ledna 2010 v 12:05 | Maggie |  Northangerské opatství 2007
Celé jméno: John Joseph Feild

Datum narození: duben 1978

Filmografie (výběr):

- Centurion (2010)
- Stín na severu (2007)
- Northangerské opatství (2007)
- Hercule Poirot: Smrt na Nilu (2004)
- Jack a stonek fazole (2001)
- Blood: The Last Vampire (2000)

Felicity Jones (Catherine Morland)

16. ledna 2010 v 11:55 | Maggie |  Northangerské opatství 2007

Datum narození: 19. ledna 1984

Místo narození: Birmingham, Anglie, Velká Británie

Filmografie (výběr):

- Chéri (2009)
- Deník Anny Frankové (2008)
- Temné vzpomínky (2008)
- Northangerské opatství (2007)
- Čarodějnice školou povinné (1998)

Jane Greyová (1536 - 1554)

14. ledna 2010 v 18:12 | Maggie |  Tudorovci - ostatní
Této dívce bylo jenom o něco málo více, než je teď mně, když ji proti její vůli prohlásili královnou a jako sedmnáctiletou ji popravili. S Tudorovcema to nijak nesouvisí, přesto si myslím, že její zajímavý a smutný příběh bych tady měla mít.

Jana Greyová byla královnou Anglie a Irska devět dní v roce 1553. Byla praneteří Jindřicha VIII. Pod vlivem jejího tchána Johna Dudleyho, vévody z Northumberlandu, ji určil Edward VI. za svou nástupkyni na trůn a vyloučil tak z nástupnické linie své nevlastní sestry Marii a Alžbětu. 6.července 1553 mladý král zemřel a Jana byla prohlášena anglickou královnou. Navzdory Dudleyho snaze se Marii za krátkou dobu podařilo získat dostatečnou podporu a 19.července triumfálně dorazila do Londýna. Parlament ji prohlásil za právoplatnou královnu a odvolal jmenování Jany. Marie Janu a jejího manžela nechala uvěznit v Toweru a Dudley byl popraven.

Jana i její manžel byli v říjnu obviněni ze zrady a odsouzeni k smrti. Důvodem byla protestantská vzpoura, v níž se angažoval její otec. Ten a jiní vzbouřenci požadovali, aby byla Jana znovu uvedena na trůn. I když se Jana této vzpoury neúčastnila, představovala pro Marii nebezpečí vzniku dalších rebelií a tak byla 12.února 1554 popravena.

North & South

13. ledna 2010 v 19:33 | Maggie |  Viděla jsem
Na tento seriál jsem se dívala hlavně kvůli herci jménem Richard Armitage. Zaujal mě už svojí rolí v Robinu Hoodovi (díky němu jsem začala mít ráda záporáky :-)) a kromě toho má neuvěřotelnou porci charizmatu a moc pěkné oči :-)

North & South by se na první pohled mohlo zdát, že je to podobné knížkám Jane Austenové. Omyl. Nečekejte od toho žádný zidealizovaný svět, je to hodně realistické a přiznávám, že tohleto je druhý film nebo seriál, u kterého mi ukápla slza :-) Nebudu se tady zbytečně vykecávat, pokud vás to zaujme, tak se na to podívejte, stojí to vážně za to. Jenom škoda, že knížka nebyla přeložena do češtiny...

,,I believe I've seen hell and it's white, it's snow white."


Rok: 2004

Žánr: Drama, romantický

Hrají: Richard Armitage, Daniela Denby - Ashe, Tim Smith, Brendan Coyle, Rupert Evans, Lesle Manville, Sinéad Cusack,..

O seriálu: Tato čtyřdílná minisérie je adaptací stejnojmenného románu od Elizabeth Gaskell. Do průmyslového města Milton na severu Anglie přijíždí z pořád ještě starosvětského jihu se svými rodiči Margaret Haleová (Daniela Denby-Ashe), která zde poznává úplně jiný, moderní způsob života. Najde si přátele mezi dělníky a setkává se také s charismatickým továrníkem Johnem Thorntonem (Richard Armitage), ke kterému cítí nejprve silnou antipatii pro jeho někdy až hrubé chování k jeho zaměstnancům, ale později poznává, že nic není jen černé a bílé... Film se zabývá také spory mezi majiteli továren a jejich zaměstnanci, stávkou a vznikem prvních odborů.

Moje hodnocení: /5

Don´t worry, be happy

11. ledna 2010 v 19:34 | Maggie |  Moje kecy
Dnes je můj šťastný den :-)

Učitelka z matiky dneska nastartovala koště a odletěla,, z čehož pro mě vyplývá, že ji celých šest týdnů neuvidím. Zasloužím si vůbec něco tak úžasného?

Čtu Sanditon od JA. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, vhledem k tomu, že to za Jane Asutenovou dopsala jiná dáma, ale dalo by se jednoduše říct, že jsem měla předsudky :D Na kvalitě to moc neztrácí, i když je docela poznat, kde končí část psaná Jane a kde začíná část Marie Dobbsové, ale pořád se to nese ve stejném duchu. Navíc je to takovým tím ,,austenovským" způsobem vtipné. A musím přiznat, že Sidney Parker je žhavým kandidátem na moji nejoblíbenější austenovskou postavu, on prostě nemá chybu :-)

A aby toho nebylo málo, zítra končíme 11:35. Úžasné, ale stejně se budu polovinu odpoledně učit fyziku....a zítra mě zkouší z němčiny, tak mi držte palce :-)
 

Keira Knightley - photoshoot 05

9. ledna 2010 v 19:49 | Maggie |  Keira Knightley
Podle všeho nejnovjší shoot Keiry, nafotila ho někdy v prosinci pro magazín SHOP til you drop. Fotky jsou sice jednoduché, ale pěkné :-)


Pýcha a předsudek - fotky z filmu 01

9. ledna 2010 v 11:42 | Maggie |  Pride and Prejudice 2005
Pár obrázků pro lepší den :-)
Mimochodem, taky je u vás tolik sněhu? Já dnes ráno zapadla téměř po pás :D


Teaser trailer na čtvrtou sérii!!!!!!

5. ledna 2010 v 20:43 | Maggie |  Tudorovci - videa
Dnes mám takový den plný překvapení a teď ještě tohle!!! Objevil se taser trailer ke čtvrté sérii! Vidíme tam Henryho, který je podle mě docela hubený, Kitty Howardová páchající nemravnosti, Jane Boleynová nakukující klíčouvou dírkou a spousta dalšího...


UPDATE: Netušíte, kdo je ta holka s Thomasem Seymourem na 0:25?

Výlev :D

4. ledna 2010 v 18:34 | Maggie |  Moje kecy
Všimli jste si, že existují herci, kteří si stihli zahrát hned v několika filmech podle knížek Jane Austenové? V první řadě je to Johnny Lee Miller, který v roce 1983 hrál v Mansfieldském panství jednoho z Fannyiných mladších bratrů, v roce 1999 už si zahrál ve stejnojmenném filmu rovnou hlavní roli - Edmunda Bertrama a minulý rok si střihl pana Knightleyho v nové verzi Emmy.

Dále je tu Blake Ritson, který hrál taky Edmunda, pro změnu ve verzi z roku 2007 a v nové Emmě zase hraje pana Eltona.

Předposlední je Sylvestra Le Touzel, která hrála v Mansfieldu z roku 1983 Fanny a v Northangerské opatství ztvárnila paní Allenovou.

A poslední je Carey Mulligan, která hrála Kitty v Pýše a Předsudku z roku 2005 a v Northangeru hrála Isabellu Thorpeovou. To je zatím vše, možná ještě na něco přijdu :D

A kdybyste to nečetli, tak se nebudu zlobit, já jen měla potřebu to někam napsat :D

Dotaz :-)

2. ledna 2010 v 19:12 | Maggie |  Moje kecy
Nevíte někdo, co znamenají slova caro sposo? Paní Eltonová to neustále mele v Emmě, tak by mě zajímalo, co to znamená a google mi není schopný poradit :-)

Northangerské opatství (2007)

2. ledna 2010 v 19:07 | Maggie |  Northangerské opatství 2007
Knížce jsem nějak nemohla přijít na chuť, to ale nemůžu říct o filmu. Bylo to naprosto fantantastické! Smála jsem se téměř od začátku až do konce, nejlepší byly Catherininy představy a celkově to bylo dost vtipné. Henry Tilney naprosto úžasný, Catherine naivní, Isabella už od pohledu úplná blbka a John Thorpe na zabití. Shrnu to, prostě to byl naprosto úžasný film a pokud jste ho ještě neviděli tak o hodně přicházíte :-)


Originální název: Northanger Abbey

Žánr: drama, romantický

Hrají: Felicity Jones (Catherine Morland), JJ Feild (Henry Tilney), Carey Mulligan (Isabella Thorpe), Hugh O´Connor (James Morland), Catherine Walker (Eleanor Tilney), William Beck (John Thorpe), Sylvestra Le Touzel (Mrs. Allen), Desmond Barrit (Mr. Allen), Liam Cunningham (Mr. Tilney),..

O filmu: Adaptace románu Jane Austenové vypráví příběh dívky Catherine Morlandové s bujnou fantazií a zálibou v romantických a hororových knihách, která žije se svou početnou rodinou na poklidném a trochu nudném anglickém venkově. Zlom v jejím životě nastane, když ji rodinní přátelé vyzvou, aby je jako jejich společnice doprovázela do města Bath. Zde je Catherine uvedena poprvé do společnosti a setkává se se sympatickým Henrym Tilneym a jeho sestrou Eleanor, jejichž otec ji pozve na rodinné sídlo, opatství Northanger. Strašidelné a pochmurné sídlo opředené, jak se Catherine domnívá, hroznými tajemstvími, způsobí, že její představivost začne praovat na plné obrátky a způsobí jí nemalé potíže - ale jiného druhu, než se domnívala.

Fotky ze seriálu 0.6

1. ledna 2010 v 18:00 | Maggie |  Tudorovci - fotky ze seriálu
Už dlouho tady nebyly žádné fotky z Tudorovců, takže tady máte jednu Anne/Henry várku :-)